Tudta-e?
A farkasról a legtöbb embernek egy vérengző fenevad jut eszébe, aki nemcsak a mesében falja fel a nagymamát, hanem a való életben is az emberekre támad. A szakértők szerint azonban a farkas ha teheti, messze elkerüli az embert.

171 - 172. szám - 2018. december - 2019. január

Szikkim amerikai királynéja

Palden Thondup, az akkor már özvegy koronaherceg 36 éves korában, egy darzsilingi szállodában véletlenül találkozott az akkor 19 éves amerikai diáklánnyal, Hope Cooke-al (1940). Szerelem volt ez az első látásra…
Dr. CELLER Tibor

11

Szikkim (Deundsong) ez a világ legtitokzatosabb és legmegközelíthetetlenebb országai közé tartozik. Hófödte hegycsúcsok, zöldellő mezők, türkizkék tavak és tiszta vizű patakok jellemezik ezt mindössze 7096 km² területű országot (lakosainak száma 610 ezer). Szikkim 1975-ig független fejedelemség volt a Himalája egekig törő hegycsúcsainak tövében (itt található a világ harmadik legmagasabb hegycsúcsa, a 8597 m magas Kanchendzöna, amely nemcsak egy hegy, hanem egyben Szikkim védőistensége is), majd hatalmas szomszédja, India annektálta, saját 22. tagállamává tette. A szikkimiek többsége azóta sem tudott beletörődni ebbe a függő helyzetbe, mind többet lehet hallani a szikkimiek szabadságvágyáról illetve függetlenségi törekvéseiről.

A piciny Szikkim a őslakosai a mongol eredetű  lepcsák („a természet gyermekei”) és a bhothiák (a Bhutánban őshonos thepu nép és a tibetiek összeházasodása folytán kialakult nép) voltak, majd nagyszámú nepáli hindu vándorolt be erre a területre. A tibeti vörös lámák a buddhismust honosították meg ezen a területen, Padmasambava (Guru Rinpoche), egy szentnek tartott szerzetes és tanító, vezetésével. A guru Szikkimnek a „Bay-Yol-Dre-Ma-Jong” nevet adta, ami, a kincsek, gyümölcsök és virágok rejtett országát jelölte. A bölcs ember állítólag megjövendölte, hogy ebben a kis országban  a buddhizmus akkor is virágozni fog,  amikor a hatalmas Tibetben sötét hatalmak azt szétrombolják...

A teljes írás itt olvasható

Kapcsolódó cikkek

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor