Tudta-e?
Az eszkimók által lakott hókunyhók sokkal hatékonyabb védelmet nyújtanak a modern hadseregek által használt barikádoknál. Sőt, majdnem teljesen láthatatlanok felülről nézve és infravörös kamerákkal sem vehetők észre a bent tartózkodók.

242. szám - 2024. november

Merre tovább Zöld Óvoda, Ökoiskola?

Beszámoló a Zöld Szív Konferenciáról, Pomáz, 2024. október 11.
Orgoványi Anikó

1

Immár másodízben került megrendezésre a „Merre tovább Zöld Óvoda, Ökoiskola?” című konferencia, a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom szervezésében, a Pomázi Művelődési Házban, 2024. október 11-én.

A felhívásunkra, mi szerint Zöld Óvoda és Ökoiskola cím birtokosaként szeretnének-e új lendületet kapni a fejlődéshez, megismerni a Zöld Szív filozófiáját és módszereit, illetve kíváncsiak-e arra, milyen változások történtek a Zöld Óvodákban és Ökoiskolákban miután csatlakoztak a Zöld Szívhez, több mint hetvenen jelentkeztek, és zarándokoltak el Pomázra a következő harmincegy településről: Budapest, Detk, Dunaföldvár, Dunaharaszti, Dunakeszi, Dunaújváros, Eger, Emőd, Fehérvárcsurgó, Gödöllő, Gyula, Kecskemét, Kismaros, Komárom, Kőszeg, Kunszentmárton, Miskolc, Mór, Orgovány, Ócsa, Paks, Pilisborosjenő, Pomáz, Százhalombatta, Szekszárd, Szigethalom, Szokolya, Szolnok, Tárnok, Vác és Velencefürdő.

A konferencia résztvevőit Leidinger István Pomáz Város polgármestere köszöntötte. Beszédében példákat hozott a város környezet- és természetvédelmi beruházásairól. Méltatta a Zöld Szív 35 éve folyó természeti és környezeti nevelési tevékenységét, különös tekintettel arra, hogy a kezdeményezés Pomázhoz kötődik.

Az első előadó, Dr. habil Kováts-Németh Mária CSc. egyetemi magántanár az erdőpedagógiáról tartott előadást „Erdőpedagógia, mint zöldszíves projekt” címmel. A professzor asszony szavait idézve: „Mi a nevelő és mindnyájunk feladata? A valóság / a tudomány, benne a neveléstudomány és társtudományainak ismerete, megismertetése célvezérelt tapasztalatszerzéssel, azaz valóságos projektekkel. Ezen gondolatok gyakorlati megvalósítását kívánja elősegíteni az Erdőpedagógia projekt, mint életmódstratégia környezettudatos szemlélet kialakítása, megvalósítása érdekében.”

A teljes cikk itt olvasható

Kapcsolódó cikkek

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor