Tudta-e?
...hogy honnan ered az óperenciás tenger kifejezés? A honfoglaláskor Magyarországhoz tartozott egy rész a mai Aausztria és Morvaország területéből. Itt folydogált az Ober-Enns folyó,ami az országunk határát jelentette akkoriban. Valószínűleg az erre vetődő vándorlegények rosszúl ejtették ki az Ober-Enns nevét, s amikor hazatértek messzi útjukról, arról meséltek,hogy túl jártak még az "Óperencián is"

260-261. szám - 2026. május-június

Apáczai Nyári Akadémia

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének nyári, akkreditált pedagógusképzési programja

1

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete az oktatás számos területén végez fontos feladatot a régióban. A tanárképzés az egyik legjelentősebb aspektusa ennek, amely úgy az évközi, mint pedig a nyári időszakban minőségi rendezvényekkel várja az érdeklődőket.

Az Apáczai Nyári Akadémia idén 26. alkalommal lesz megszervezve. Immáron több, mint két és fél évtized kitartó munkája áll mögöttünk, ahol az évek során több száz előadó és megannyi pedagógus próbált választ keresni az oktatás- és neveléstudomány időszerű kérdéseire, a legkülönfélébb előadásokon és műhelymunkákon keresztül.

A minőségi, kreatív és érdekes előadások mellett a tapasztalatok megosztására és az egyéni, pedagógiai munka fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetünk. Tanáraink közül vannak, akik évről-évre hazajárnak az Akadémiára, előadóink sorából pedig többen is itt kezdték tudományos pályájukat.

Bővebben itt lehet olvasni a nyári akadémiáról és jelentkezni a programokra. 

Kapcsolódó cikkek

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2026 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor