Tudta-e?
...hogy a hazánkban és Európában honos denevér senkinek sem szívja ki a vérét, és nem kapaszkodik bele a hajába sem. A denevérek egyetlen vérszívó faja délamerikában él, tehenek vérét szívja és nem okoz halálos sebet. A hiedelem középkori, amikor is a bőregérről úgy gondolták, hogy az ördöggel paktál ezért sok helyen írtották sőt fákra szögezték őket.

Tanítástan

Projektoktatás konferencia

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar HAZAI ÉS KÜLFÖLDI MODELLEK A PROJEKTOKTATÁSBAN címmel 2017. május 23-án (kedden) Nemzetközi Tudományos Konferenciát szervezTovább »

Recenzió írása

GOSZTOM András PhD hallható, Nyugat-magyarországi Egyetem

Egy PhD hallgató két professzorától is azt a feladatot kapta, hogy recenziót írjon egy-egy könyvről. A munkáira mintaként tekinthetünk…Tovább »

Montessori Mária a nevelésről

MAROSI Martina, óvodapedagógus, Selye János Egyetem, Tanárképző Kar, szakmunkatárs

Montessori reformpedagógiai módszere talán a legelterjedtebb a világon. Módszere minden kultúrában, a legkülönfélébb társadalmi rétegekben és eltérő képességű gyermekek képzésében is jól alkalmazható. Montessori Mária közel száz évvel ezelőtt kidolgozott pedagógiai módszere napjainkban is aktuális…Tovább »

Keresztény értékek az irodalmi művekben

Varga Józsefné dr. Horváth Mária, szakigazgató. Pécsi Hittudományi Főiskola

Fiataljaink keveset olvasnak, főként igaz ez a megállapítás a konzervatív értékrendű, klasszikus irodalomra. Pedig az értékes irodalom fontos szerepet játszik/játszhat a nevelésben…Tovább »

Genetikai ismeretek tanításának gyakorlati lehetőségei a Viszáki Tündérkertben

HORVÁTH Katalin PhD. Nyugat-magyarországi Egyetem, Bolyai János Gyakorló Gimnázium - Biológia szakvezető tanár

A természettudományos kompetenciák fejlesztésével komplex, integrált rendszerszemléletű ismeretekhez juttatjuk tanítványainkat, olyan magatartás elemeket is eredményezve, melyek lehetővé teszik a fenntarthatóság kialakítását, gazdasági és társadalmi szinten egyaránt…Tovább »

A középiskolától az egyetemig és tovább…

MUHI Béla

Versenyképes oktatás, piacképes szakember – Ezzel a címmel rendeztek oktatásmódszertani konferenciát (OMIKO) 2016. október 7-én Zentán a Szent István Egyetem levelező tagozatán. Ott hangzott el ez az előadás, valamint az alkalmi kiadványban is megjelent…Tovább »

A fiatalok szocializációja

MUHI HORVÁTH Gabriella összefoglalója

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének nyári szakmai és módszertani továbbképzése az osztályfőnöki szekcióban is nagyszerű programokat hozott (Újvidék – 2016. július 18-22.)Tovább »

Erdőpedagógia a Nyugat-magyarországi Egyetemen és a Weihenstephani Főiskolán

LAMPERT Bálint

Az erdőpedagógia németországi eredetű környezeti nevelési tevékenység, de ma már Európa számos országában szerves része az erdőgazdálkodással foglalkozók közjóléti tevékenységének. Létrejöttét az erdészek/erdőmérnökök szerepkörének második világháborút követő változása hívta életre…Tovább »

Pedagógiai kihívások a XXI. században

dr MUHI B. Béla

2016. október 15-én, szombaton 9 órai kezdettel Újvidéken az Apáczai DiákotthonbanTovább »

Richter Gedeon Alapítvány a Magyar Kémiaoktatásért

A Richter Gedeon Nyrt. általános, közép- és szakközépiskolai tanárok részére 1999-ben díjat alapított, hogy támogassa és erősítse a kémia színvonalas iskolai oktatását. Kuratórium ítéli oda a rangos elismerést, a személyenként 400 ezer forintos díjat. Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor