Tudta-e?
...nincs tudományos alapja annak a feltételezésnek, hogy a haj és a köröm tovább növekszik a halál után. Valójában a bőr szárad ki és húzódik össze a halál beállta után, ezért válik jobban láthatóvá a belőle kiemelkedő szőr és köröm.

Tanítástan

Öröm-bánat térképpel a helyidentitás és környezettudatosság erősítése érdekében

LAMPERT Bálint, tanársegéd, SZI Apáczai Kar

Bemutatunk egy helyidentitást, környezettudatosságot fejlesztő tevékenységorientált programot, az öröm-bánat térkép készítését. A program alprojektként az Erdőpedagógia projekt részét képezi, de összhangban az erdőpedagógia céljaival mintaként szolgálhat iskolai projekthetek keretében történő megvalósításra is...Tovább »

Projektoktatás konferencia

Az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar HAZAI ÉS KÜLFÖLDI MODELLEK A PROJEKTOKTATÁSBAN címmel 2017. május 23-án (kedden) Nemzetközi Tudományos Konferenciát szervezTovább »

Recenzió írása

GOSZTOM András PhD hallható, Nyugat-magyarországi Egyetem

Egy PhD hallgató két professzorától is azt a feladatot kapta, hogy recenziót írjon egy-egy könyvről. A munkáira mintaként tekinthetünk…Tovább »

Montessori Mária a nevelésről

MAROSI Martina, óvodapedagógus, Selye János Egyetem, Tanárképző Kar, szakmunkatárs

Montessori reformpedagógiai módszere talán a legelterjedtebb a világon. Módszere minden kultúrában, a legkülönfélébb társadalmi rétegekben és eltérő képességű gyermekek képzésében is jól alkalmazható. Montessori Mária közel száz évvel ezelőtt kidolgozott pedagógiai módszere napjainkban is aktuális…Tovább »

Keresztény értékek az irodalmi művekben

Varga Józsefné dr. Horváth Mária, szakigazgató. Pécsi Hittudományi Főiskola

Fiataljaink keveset olvasnak, főként igaz ez a megállapítás a konzervatív értékrendű, klasszikus irodalomra. Pedig az értékes irodalom fontos szerepet játszik/játszhat a nevelésben…Tovább »

Genetikai ismeretek tanításának gyakorlati lehetőségei a Viszáki Tündérkertben

HORVÁTH Katalin PhD. Nyugat-magyarországi Egyetem, Bolyai János Gyakorló Gimnázium - Biológia szakvezető tanár

A természettudományos kompetenciák fejlesztésével komplex, integrált rendszerszemléletű ismeretekhez juttatjuk tanítványainkat, olyan magatartás elemeket is eredményezve, melyek lehetővé teszik a fenntarthatóság kialakítását, gazdasági és társadalmi szinten egyaránt…Tovább »

A középiskolától az egyetemig és tovább…

MUHI Béla

Versenyképes oktatás, piacképes szakember – Ezzel a címmel rendeztek oktatásmódszertani konferenciát (OMIKO) 2016. október 7-én Zentán a Szent István Egyetem levelező tagozatán. Ott hangzott el ez az előadás, valamint az alkalmi kiadványban is megjelent…Tovább »

A fiatalok szocializációja

MUHI HORVÁTH Gabriella összefoglalója

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének nyári szakmai és módszertani továbbképzése az osztályfőnöki szekcióban is nagyszerű programokat hozott (Újvidék – 2016. július 18-22.)Tovább »

Erdőpedagógia a Nyugat-magyarországi Egyetemen és a Weihenstephani Főiskolán

LAMPERT Bálint

Az erdőpedagógia németországi eredetű környezeti nevelési tevékenység, de ma már Európa számos országában szerves része az erdőgazdálkodással foglalkozók közjóléti tevékenységének. Létrejöttét az erdészek/erdőmérnökök szerepkörének második világháborút követő változása hívta életre…Tovább »

Pedagógiai kihívások a XXI. században

dr MUHI B. Béla

2016. október 15-én, szombaton 9 órai kezdettel Újvidéken az Apáczai DiákotthonbanTovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor