Tudta-e?
Ha valaki lassú, könnyen mondják rá: lusta mint a lajhár. Német tudósok kiderítették, a lajhár kevésbé lusta mint gondoljuk. Naponta átlagosan 9,6 órát alszik, ami nem számít soknak az állatvilágban, például a piton 18 órát pihen. A lajhár azért lassú, mert nagyon energia szegény a tápláléka, leginkább fakérget és leveleket eszik.

Életmód

Mit E-szünk?

Aki semmit sem tud arról, hogy mit eszik, végtelenül kiszolgáltatott. Tudnunk kell, mi jut be a szervezetünkbe, hiszen az egészségünkről van szó. Vásárláskor a termék címkéjén olvassuk el az összetételi felsorolást. Alapelvi szinten törekedjünk arra, hogy minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó élelmiszert vásároljunk és fogyasszunk.Tovább »

Az ételallergia

Dr. CELLER Tibor, Családi Kör hetilap

A gyermekkori allergiás megbetegedések száma sajnos évről évre nő. Jelentőségük manapság az egészség megromlásában csaknem ugyanolyan nagy, mint a fertőzéseké.Tovább »

Legyek és betegségek

SARNYAI Zoltán

Összefoglaló a Vajdaságban leggyakrabban fellelhető, nemegyszer betegségeket terjesztő legyek ökológiájáról, állat- és közegészségügyi jelentőségéről, és az ellenük való védekezési módszerekről.Tovább »

Dohányzás a gimnazisták körében

A dohány eredetének kérdésében ma is vitatkoznak a tudósok. Valószínűleg a maják terjesztették el a dohányzás szokását, amikor észak felé vonultak a mai Közép-Amerikából és a Yukatán-félszigetről.Tovább »

A dohányzás káros hatásai és a leszokás fontossága

Dr. CELLER Tibor, Családi Kör hetilap

A vegyileg tiszta nikotin színtelen, lúgos kémhatású, olaj sűrűségű, jellegzetes szagú folyadék, amely fény hatására megbarnul.Tovább »

A csontok betegségei

Dr. CELLER Tibor

Az emberi test mozgásában, térbeli hely- és helyzetváltoztatásában résztvevő szervek együttesen alkotják a mozgásrendszert.Tovább »

Kullancsok és betegségek

SARNYAI Zoltán

Összefoglaló a helyi jelentőséggel bíró, embert is megtámadó kullancsok ökológiájáról, állat- és közegészségügyi jelentőségéről, és az ellenük való védekezési módszerekről.Tovább »

A tüdőembólia

Dr. CELLER Tibor, Családi Kör hetilap

Tüdőembólia során egy vagy több embólus (vérrög) jut el a tüdő érrendszerébeTovább »

Candida fertőzés

Dr. Celler Tibor

Az ember szimbiózisban él a parazitával. A Candida albicans gomba a bőr- és bélflóránk része, ún. fakultatív parazita.Tovább »

Betegségeket okozó mikroszkopikus gombák

Dr. Celler Tibor

A gombáknak mintegy százezernyi különböző fajuk ismeretes szerte a világon.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor