Tudta-e?
…hogy a Magyar Zenetudományi Intézet regisztrálta a 200 000-ik magyar népdalt, amelyből 100 000 már megjelent nyomtatásban is. A 80 milliós lakosságú Németországban összesen 6000 (!) népdalt tudtak összegyűjteni.

Közélet

Nagy emberek..kis érdekességek...

Igen gyakran, azok, akik az ifjúság oktatásával foglalkoznak, nem oly érzékenyek vagy előrelátók, mint azt magukról állítják.Tovább »

Halloween

A halloween az angolszász országokban a boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepeTovább »

Állatperek

A boszorkányüldözések és az állatperek közötti időbeli és földrajzi egybeesés nem a véletlen műve. Mindkét jelenség hátterében a formálódó országosan egységes jogrendszer és eljárásrend megszilárdulása állTovább »

A jelszó: eladok, veszek – a feketetói vásár

fotók: Vremir Merza Magdolna

A feketetói vásárt minden év októberének második, a „Gál apát” névünnepének hétvégéjén rendezik meg Erdély nyugati részén, Feketetón (Negreni).Tovább »

A napszemüveg története

Gondoltad volna, hogy a napszemüveg feltalálója és első viselője az extravaganciájáról és kegyetlenségeiről elhíresült Néró császár volt, aki a római birodalom élén állt i.sz. 54 – 68 között.Tovább »

Miért koccintunk?

A koccintás az üdvözlés egyik sajátos formájának látszik, olyasvalaminek, mint kalapunk megemelése, vagy a kézfogás ismerőseinkkel találkozva.Tovább »

A leghíresebb Tarzan

1904. június 2-án egy szabadfalui sváb családban született Weissmüller János, aki később olimpiai úszóbajnokként és hollywoodi filmszínészként vált ismertté.Tovább »

Stonehenge később épült, mint eddig hitték

Stonehenge később épült, mint eddig hitték - derült ki a tavasszal végzett régészeti feltárásoknak és az azt követő radiokarbonos vizsgálatnak köszönhetően.Tovább »

Műbarna kenyeret eszünk!

dr MUHI B. Béla

Manapság a lakosság egyre több figyelmet fordít az egészséges táplálkozásra. Az egykor a szegények eledelének számított rozsból, vagy tönkölybúzából készült barna kenyér egyre népszerűbb.Tovább »

Már háromezer évvel ezelőtt is foglalkoztak méhészettel

A Jeruzsálemi Héber Egyetem régészei az ország északi részében, a tel-rehov-i térségben folytatott ásatások során fedezték fel az eddig ismert legrégebbi, ember által létesített méhészet maradványait.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor