Tudta-e?
Ha az összes eddig legyártott mobiltelefont összegyűjtenénk a világon, akkor a Föld minden egyes lakójának jutna 138 darab telefon.

Természet

A "Val de Loire"

MUZSLAI Izabella

Mesébe illő szőlőültetvényeivel, zölden hömpölygő lankáival, melyeket ezernél is több kastély, kert és park tarkít, a Loire völgye az ország egyik legszebb régiója s egyben a francia nyelv bölcsője is.Tovább »

Az éjszaki fény otthona

A norvégiai Tromsø városa mintegy 350 kilométerre északra fekszik a sarkkörtől, ezért tökéletesen alkalmas az éjféli napfény és a sarki ékszaka megfigyelésére.Tovább »

A Diavik-bánya

A térség legkeresettebb turistalátványossága a világ egyik legnagyobb gyémántkitermelő területeTovább »

Legtöbbet fogyasztott gyümölcseink eredete

MUZSLAI Izabella

Egyik évszakra sem jellemző olyan gazdag ízvilág, mint a nyárra. Ilyenkor érnek be legkedveltebb gyümölcseink. Valyon mennyit tudunk eredetükről? Ezúttal történetüknek eredtünk nyomába.Tovább »

Megtalálták a Higgs-bozont?

MUHI Béla

Az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) 2012. július 4-én hivatalosan bejelentette, hogy szinte teljes bizonyossággal sikerült kimutatni a Higgs-bozont, azt a részecskét, melyet oly régóta kerestek.Tovább »

Emberi arc a sziklán

A Cserna-völgyben különös jelenségre lettek figyelmesek a kirándulók.Tovább »

Vulkán turizmus

A legtöbb figyelmet a következő 3 vulkán kapja napjainkban: El Hierro a Kanári-szigeteknél, az Etna Sziciliában és a Nyamuragira vulkán Kongóban.Tovább »

Melegvérűek lehettek a dinoszauruszok

Eldőlni látszik a vita arról, hogy hidegvérűek vagy melegvérűek voltak-e a dinoszauruszok: spanyol és norvég kutatók legújabb tanulmányukban, amely a Nature című tudományos magazinban jelent meg, az utóbbi mellett teszik le voksukat.Tovább »

Ovčar - kablari kanyon

MUZSLAI Izabella

Előző témánk mintegy befejező részeként Szerbia egyik szépségével szeretnénk megismertetni az olvasókatTovább »

Létezik-e jeti?

Brit és svájci kutatók együttműködésével pont kerülhet a jeti létezéséről szóló vita végére. A kutatók genetikai elemzéssel döntenék el, valóban ismeretlen fajhoz tartoznak-e az állítólagos jetimaradványok.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor