Tudta-e?
... hogy a csernobili atomerőmű-baleset radioaktív fertőzése 130 ezer négyzetkilóméterre terjedt ki, és több mint ötvenmillió embert érintett közvetlenül?

Természet

Ezer domb hazája

Csokoládé-dombok, Fülöp-szigetekTovább »

Veszélyben a vadló

A Földön Csernobil az egyik fő hely, ahol még vadlovak élnek a szabadban, de a tilalmi zónában egyre többen vadásszák őket húsukért és nyálkahártyájukért.Tovább »

A patkány

Rendkívül találékony, hihetetlenül alkalmazkodó állatfaj, ami (hasonlóan a csótányokhoz), szinte mindent túlél.Tovább »

Agár a magyar ugaron

Az emberek felismerték, hogy válogatással és ellenőrzött párosítással alakítható a kutyaszaporulat tulajdonsága, mert a gyorsabb, harciasabb állatoknak az utódai is gyakorta örökölték őseik tulajdonságait.Tovább »

Ötzi utolsó vacsorája

Ötzi, a kora rézkori vadász halála előtt alig két órával kecskehússal tömte meg a bendőjét - derült ki miután a kutatók megvizsgálták a jégember gyomortartalmát.Tovább »

Az Antarktisz

Az Antarktiszon nyáron 2000, míg télen 1000 fő körüli a teljes népesség, holott a hatodik földrész területe közel kétszer akkora, mint az Egyesült Államok.Tovább »

Az egyik legritkább főemlős

Először sikerült megvizsgálni és fényképet készíteni, a világ egyik állatritkaságáról a nagy szemű karcsú lóriról. Körülbelül hatvan példány él Srí Lanka trópusi erdőiben.Tovább »

Mitől világít a szentjánosbogár

Körülbelül kétezer szentjánosbogár faj él a földünkön, és ezek mindegyike képes fény kibocsátására.Tovább »

Háromszáz évünk van hátra a Földön?

Háromszáz éven belül a Föld túl forróvá válhat az emberiség számára - állítják tanulmányukban ausztrál és amerikai kutatók.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor