Tudta-e?
Hogy mekkora a Kheposz-piramis? Körülbelül egy kilométer a kerülete. Alapjának egy oldala 227 m hosszú, csúcsának magassága a földtől 146,5 m. Ha belépünk a piramis belsejébe kamrákat találunk, melyek részben a föld felszíne fölött, részben alatta helyezkednek el. Itt helyezték el a fáraónak szánt élelmet, edényeket, ruhákat, dísztárgyait, bútorait, azokat a dolgokat, amire a halál után szüksége lehet az uralkodónak. A legutolsó kamrában találjuk kőszarkofágba zárt fakoporsóban a fáraó bebalzsamozott testét - a múmiát.

Történelem

A magyarok déli érdekövezete az államalapítás előtt a X. században

WILHELM Józef

A X. század első felében, a magyarok pannóniai megjelenésével, megindult a hatalmi átrendeződés Délkelet-Európában. Az átmenetileg meggyengült Bizánc szerepét a délszláv népek igyekeztek átvenni.Tovább »

A gladiátorok halála

A történelem a mai napig számos rejtélyt, tévhitet tartogatTovább »

A Francia Idegenlégió

4. rész - Biztos vagyok benne, hogy legtöbbünknek erről a kifejezésről Rejtő Jenő és az ő halhatatlan könyvei jutnak eszünkbe. De mi mást tudunk még a Légióról?Tovább »

Sztálin mindent tudott

Sztálin mindent tudott a hitleri Németország Szovjetunió elleni háborús készülődéséről, még a támadás dátumáról is tájékoztatták a szovjet hírszerzők, mégsem tett semmit.Tovább »

A Francia Idegenlégió

3. rész - Biztos vagyok benne, hogy legtöbbünknek erről a kifejezésről Rejtő Jenő és az ő halhatatlan könyvei jutnak eszünkbe. De mi mást tudunk még a Légióról?Tovább »

Egy királygyilkosság történetének dél-magyarországi vonatkozásai

WILHELM Józef

Az Obrenović dinasztia utolsó sarja, Sándor király és felesége 1903-ban katonai puccs áldozatává vált.Tovább »

A Francia Idegenlégió

2. rész - Biztos vagyok benne, hogy legtöbbünknek erről a kifejezésről Rejtő Jenő és az ő halhatatlan könyvei jutnak eszünkbe. De mi mást tudunk még a Légióról?Tovább »

Őskori "szerszámgyárat" fedeztek fel Kínában

Hatszázezer éves "szerszámgyárat" fedeztek fel Kína középső részén, Honan (Henan) tartományban kínai és ausztrál régészekTovább »

A történelem első légicsapása

Száz éve hajtották végre a történelem első légicsapását Líbiában, amely során senki sem sérült meg, de a bombákat ledobó olasz pilóta ekkor még bele sem gondolt, hogy ezzel milyen pusztító gépezetet zúdított az emberiség nyakába.Tovább »

A misztikus kor

SÁFRÁNY Attila

Az istenközpontú, vallási szemléletmódról a világias, emberközpontú látásmódra való áttérés a középkor végén és az újkor hajnalán rendkívül izgalmas betekintést nyújt az európai civilizáció természetébe.Tovább »

ISSN 2334-6248 - Elektronikus folyóiratunk havonta jelenik meg. ©2024 Fókusz. Minden jog fenntartva!
Design by predd | Code by tibor