Komodói sárkány
Gyilkolási technikája: Villámgyors rajtaütés a zsákmányon egy mérgező harapással
A komodói sárkány, komodói óriásgyík vagy más néven komodói varánusz, a legnagyobb termetű gyíkfaj. Ennek ellenére a legkésőbb felfedezett varánuszfaj, mivel 1912-ben írtak róla először az európai zoológusok, a bennszülöttek már régóta ismerték, „szárazföldi krokodiloknak” hívták őket. Hosszúsága eléri a 2,5–3 m-t is, testtömege pedig a 100 kg-ot. Ragadozó állat, természetes ellensége tulajdonképpen nincs, tehát csúcsragadozónak tekinthető. A varánusz harapása bármely állatra nézve végzetes, hisz a szájüregben olyan kórokozó baktériumok élnek (57 különböző baktériumtörzs), melyek a sebből a vérbe jutva pár napon belül vérmérgezést, majd halált okoznak. A legújabb kutatások szerint viszont a szájában méregmirigyek is találhatók, és ezek okozzák a zsákmány halálát. A megharapott áldozat még el tud menekülni a gyík elől, de pár nap múlva elpusztul, amit a gyík kivár.
Szirti sas
Gyilkolási technikája: A csendes égboltból egyszer csak felülről érkezik a halál, végzetes karmokkal
A medvék hatalmasak, a farkasok félelmetesek, az is igaz, de akár mindkettőt megijesztheti a felülről támadó veszedelem, a szirti sas. A szirti sas megtalálható Európában, Ázsiában, Észak-Amerikában és Észak-Afrikában, bár manapság nagyon leszűkült az élőhelye. A hegyvidékeket, a sziklafalakat és a nyílt területeket kedveli. Testhossza 75-90 centiméter, szárnyfesztávolsága 190-220 centiméter, testtömege 3-6,7 kilogramm. Sok helyen a férfiak még a mai napig vadászatra használják, akár szarvasok, vagy farkasok elejtésére is bevetik őket, de arról is hallhattunk már, hogy egy medvebocsot is elragadtak. Tökéletes a látása, óriási távolságokból kiszúrja az áldozatát, mely a legtöbbször nem is tudja mi sújtott le rá.
Irukandzsi
Gyilkolási technikája: Több mint félszáz csáp, amely akár félszáz embert is képes lenne megölni
Az ausztrál partok mentén sok veszedelmes vadállat él, de közülük is a legveszélyesebb egy apró medúzafaj, az úgynevezett irukandzsi-medúza. Ez a medúzafaj az eddig ismert legerősebb mérget juttatja a megcsípett áldozatba. Az állat mérete kicsi, a harang körülbelül köröm nagyságú, a csápok 10–15 cm hosszúak. Csípésének ellenszere jelenleg nincs, és nem is várható a közeljövőben. A csípés súlyossága csökkenthető, ha azonnal ecetet öntünk a csípés helyére, így további méreganyag nem jut a szervezetbe. A csípés hosszan tartó elviselhetetlen fájdalmat okoz, ami akár két hétig is eltarthat, akár halálhoz is vezethet.
Fekete Mamba
Gyilkolási technikája: Gyors és halálos harapás, mely bénulást okoz
A világ leggyorsabb kígyója, sebessége elérheti a 20 km/h-t is. Afrika leghosszabb mérgeskígyója, akár 4,5 méterre is nőhet. Harapása száz százalékban halálos, és rettentő fájdalommal jár. A méreg megbénítja az áldozat légzőrendszerét és bekövetkezik a fulladás, ha nem hal meg hamarabb szívmegállásban. A hatásos mérge főleg neurotoxinon alapul, amely gyorsan szívódik fel az áldozatban. A méreg blokkolja az izomidegi kapcsolódásokat, vagyis azokat a jeleket, amelyek az agyból az idegrendszeren keresztül az izmokba áramlanak, így okozva a bénulást. A neve megtévesztő, mert az állat nem fekete. A nevére vonatkozó fekete jelzőt az adja, hogy a szája belülről olyan, mint a tinta.
Bordás krokodil
Gyilkolási technikája: Mozdulatlanul vár, amíg az áldozat a vízhez nem közelít, majd villámgyors támadás az óriásira nyitott szájjal és hatalmas fogakkal
Ez a krokodilfaj gyakran támad rá a territóriumára merészkedő emberekre, főként a párzási és költési időszakban. A tengeren halászik, de madarakat és szárazföldi állatokat, például bivalyt is zsákmányol. Elterjedési területe hatalmas, India keleti része, Srí Lanka, Banglades, Mianmar, Thaiföld, Laosz, Kambodzsa, Vietnam, Malajzia, Indonézia teljes területe, a Fülöp-szigetek, Új-Guinea szigete, Ausztrália északi partvidéke, a Palau szigetek, Mikronézia egyes részei, a Kókusz-szigetek, a Salamon-szigetek, Vanuatu. Legkeletebbre a Fidzsi-szigeteken él. Szervezete hatékonyan tudja kiválasztani a felesleges mennyiségű sót, ezért a tengerekben is tud élni, bár nem ez a legkedveltebb élőhelye. A legveszélyesebb krokodilok közé tartozik és a legnagyobbra is nő, egyes példányok akár a 7 métert is elérhetik és 1,300 kilogrammot is nyomhatnak.
folytatjuk