- Heti Ajánlat
- Természet
- Történelem
- Kultúra
- Nyelvtudomány
- Életmód
- Technika
- Tudósok
- Közélet
- Diákoldal
- Olvasóink küldték
- Tanítástan
- Pszichológia
e-Learning
- Tudta-e?
- ... hogy a csernobili atomerőmű-baleset radioaktív fertőzése 130 ezer négyzetkilóméterre terjedt ki, és több mint ötvenmillió embert érintett közvetlenül?
103. szám - 2013. április 01.
XIII. TUDOKSikeresen szerepeltek a vajdasági diákokTatabányán 2013. március 22-én és 23-án tizenharmadik alkalommal rendezték meg a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciáját, ahol a vajdasági diákok bemutatkozása igen eredményes volt…
|
A hétvégén tartották meg Tatabányán a XIII. TUDOK, azaz a Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája döntőjét, amelynek helyszíne idén a Bárdos László Gimnázium volt. Az országos döntőn Vajdaságot 21 diák képviselte, akik összesen 15 munkával vettek részt a megmérettetésen. A vajdasági diákok Tatabányán, a Bárdos László Gimnázium épülete előtt A konferencia pénteken délután az ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét, ahol először – a város hagyományait tiszteletben tartva – a Bányászhimnusz hangzott el, majd a házigazda iskola diákjai adtak alkalmi műsort. A résztvevőket Pleier Tamás, a Bárdos László Gimnázium igazgatója; Schmidt Csaba, Tatabánya város polgármestere; Szeifert Viktória, a Kutató Diákok Szövetségének elnöke; Korcsmáros Tamás, a Kutató Diákokért Alapítvány elnöke; valamint dr. Csermely Péter, a mozgalom megálmodója és az Európai Tehetségsegítő Tanács elnöke köszöntötte. A megnyitót követően megkezdődtek a szekcióülések is, amelyek után a diákok a mozgalomról és a rendezvények szervezéséről szóló beszélgetésen vehettek részt, a kísérőtanárok pedig a tehetséggondozás problémáiról és lehetőségeiről fejthették ki véleményüket és ütköztethették nézeteiket. A szombati napon, a konferencia második napján a szekcióüléseket követően a diákok és a kísérőtanárok remek hangulatú kiránduláson vettek részt, amelynek során megtekinthették a helyi Bányászmúzeumot, valamint a nevezetes Turul-szobrot és a barlangot is. A záróünnepségen a megnyitóhoz hasonlóan a házigazda iskola diákjai adtak alkalmi műsort, majd a köszöntőket és a zsűri összegzését követően sor került a díjak kiosztásra is, amit ezúttal is a hagyományos faültetés követett. A vajdasági diákok egy nagydíjjal, egy első díjjal és négy különdíjjal tértek haza a megmérettetésről. A nagydíjat Tornai Csilla, a magyarkanizsai Beszédes József MMIK diákja érdemelte ki a Gyorskomposztálás című munkájáért (mentor: Kőrösi Sóti Beáta), az első díjat pedig Kávai Zsuzsanna, az esztergomi Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatója a Reciprok altruizmus, avagy megéri-e önzetlennek lenni? című munkájáért (mentor: Szép Hedvig). Különdíjat kapott Ternovácz Adél, az újvidéki Svetozar Marković Gimnázium diákja a Történelem és propaganda a XX. századi magyarországi bélyegeken című munkájáért (mentor: Ternovácz Bálint, felkészítő tanár: Muhi Béla); Szőke Tímea és Szabó Katalin, a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium tanulói Urbán transzcendencia és kollektív emlékezet a slam poetry-ben című munkájukért (mentor: Tolnai Varga Piroska); Becskei Anikó, a topolyai Dositej Obradović Gimnázium és Közgazdasági Iskola diákja Személyiségvizsgálat a színek szimbolikája és a vonal minőségének elemzése alapján című munkájáért (mentor: Luhović Tímea); és Gajda Gergely, a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium tanulója Ez még nem tiszta! – HPCL a gyógyszerkémiában című munkájáért (mentor: Dr. Mándity István, felkészítő tanár: Szórád Endre). mi. Forrás: http://www.vajma.info/cikk/tudomany/3791/ |
- Olvasóink ajánlata