Kevesen tudják, hogy már rendeztek autóversenyt az ötkarikás játékokon. Egész pontosan 1900-ban, a Párizsi Olimpián demonstrációs jelleggel vehettek részt az autóversenyzők. Habár a közönség nagy lelkesedéssel fogadta a négykerekűek versenyét, mégsem lett folytatása. Egyetlen olyan „sportág” sem került az olimpiai számok közé, amelyben gépjárművek szerepelnek. Ez a korlát persze nincs kőbe vésve, hiszen a lövészetben vagy a vitorlázásban hasonlóan bonyolult eszközökkel folyik a verseny, és nem csak az autó, de a motorcsónak- és a motorkerékpár-versenyzés olimpiai bevezetésének is akadnak támogatói.
Nemrégren a Nemzetközi Olimpiai Bizottság felvette a sportszövetségek közé az FIA-t (
Fédération Internationale de l'Automobile -
Nemzetközi Automobil Szövetség), amely az autósport első számú szervezője világszerte. Ezzel megnyílt annak a lehetősége, hogy hamarosan az autóversenyzés is az olimpiai számok közé kerüljön.
Meg kell említeni, hogy a NOB sokkal több sportág nemzetközi szervezetét ismeri el, mint ahányat felvett az olimpiai számok közé, de az elismerés az első kötelező lépés. Csak ezek után indulhat meg a lobbizás azért, hogy a világ legjobb pilótái egyszer az olimpiai bajnoki címért is versenghessenek.
Ha minden igaz, akkor a FIA a Forma 1-es versenyszámot lobbizná be a Olimpiai játékokra. Hatalmas a rajongói tábora a futamoknak és 1950-től írják ki a Forma-1 világbajnokságot minden évben. Nem tagadás ez a lépés hatalmas nézősereget vonzana az ötkarikás játékokra, nem is beszélve a szponzorokról.
Az Olimpiai Charta viszont határozottan tagadja a motorsportokat, és nemrégiben még Jacques Rogge a NOB elnöke így fogalmazott: „A legfontosabb dolog az ember kell, hogy legyen, nem pedig a gép. Nem látok egyelőre arra esélyt, hogy Sebastian Vettel Forma 1-es világbajnok az olimpián is aranyérmet nyerjen.”
Egyértelmű azonban, hogy az FIA által irányított motorsportok beintegrálódása az olimpiai mozgalomba elkezdődött, az első apró lépés már megtörtént…