A Köztársasági Tudományügyi és Környezetvédelmi Minisztérium pályázatának támogatásával Káich Katalin, Andrić Edit, Csányi Erzsébet, Hózsa Éva, Ispánovics Csapó Julianna és Horváth Futó Hargita az újvidéki Bölcsészettudományi Karról, valamint Silling István a zombori Tanítóképző Karról öt évre szóló kutatási lehetőséget kaptak a Kód, irodalom, kultúra, régió elnevezésű projektumra, ami hosszútávú (ötéves) multidiszciplináris munkát jelent. Ez a héttagú munkacsoport a komplex kutatási módszer segítségével olyan területeket kívánt feldolgozni a vajdasági magyar irodalom, művelődéstörténet és nyelvészet összefüggéseiben, melyek „egységben láttatják majd a régió, az egyetemes magyar, a közép- és kelet-európai, valamint az európai vonatkozású folyamatokat...” (K. K.) Persze, vannak olyan témáik, melyeken belül már eddig is folyt munka, mint pl. bibliográfiai, néprajzi, irodalomtörténeti, dialektológiai, valamint a vajdasági magyar színjátszás történeténevel kapcsolatos kutatások, de viszont először szerepel kutatási témaként a vajdasági magyar nyelvű általános iskolai olvasókönyvek vizsgálata és a szerbről magyarra fordított szépirodalmi művek konkrét elemzése is.
A projektum második száma nemrég jelent meg Önmegalkotás és rálátás címmel. Az ezt készítő munkacsoport egy újabb taggal bővült, Bene Annamáriával, a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar docensével, aki három vajdasági gimnázium magyar diákjainak nyelvhasználati sajátosságait dolgozza fel.
Csányi Erzsébet Tolnai Ottó, Hózsa Évapedig Ladik Katalin költészetéről ír, míg Andrić Edit Jovan Sterija Popović színművének fordítását elemzi. Silling István a készülő nyugat-bácskai nyelvatlasz kérdőívének nyelvi korpuszáról értekezik. Ispánovics Csapó Julianna pedig amellett, hogy összefoglaló áttekintést nyújt a Bibliogáfiai Füzetek 34. évfolyamáról, a 2002. évi füzet módszertani, tartalmi és szerkezeti jellemzőit is bemutatja. Horvát Futó Hargita az iskola látens hatásrendszerét elemzi, míg Káich Katalin főszerkesztő, aki egyben a projektum vezetője is, a kikindai magyar nyelvű színjátszás kezdeteit ismerteti.